του Λουκά Κιοκτσόγλου

ΝΙΚΑΙΑ

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς, Σπίθα και ΑΕ Νεάπολης αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 στο γήπεδο της Νίκαιας, για την 5η αγωνιστική της Β' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν μόλις στο 5ο λεπτό, όμως ο βοηθός σήκωσε λανθασμένα το σημαιάκι του ακυρώνοντάς το. Η ΑΕ Νεάπολης στη συνέχεια προηγήθηκε, όμως η Σπίθα αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1, ενώ λίγο αργότερα εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική της υπεροχή (έμεινε με 10 η Νεάπολη), και ανέτρεψε το σκορ (2-1). Με 10 ποδοσφαιριστές ωστόσο έμεινε και η ομάδα του κ. Διαμαντόπουλου (φωτό).

Στο δεύτερο μέρος ήρθε η ισοφάριση αυτή τη φορά από πλευράς φιλοξενούμενων, με τη Σπίθα να μένει στη συνέχεια και με 9 και να δέχεται και άλλο γκολ (2-3). Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε 4 λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού.

Ο προπονητής της Σπίθας, Κωνσταντίνος Διαμαντόπουλος, δήλωσε ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές του:

"Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών, καθώς δείχνουμε παιχνίδι με παιχνίδι παρουσιαζόμαστε βελτιωμένοι. Αυτό που ίσως με ανησυχεί είναι το γεγονός πως δεχόμαστε πολύ εύκολα κάρτες από το ξεκίνημα της σεζόν, και είναι κάτι το οποίο πρέπει να κοιτάξουμε.

Από εκεί και πέρα θεωρώ πως το γκολ που μας ακυρώθηκε στην αρχή του αγώνα ήταν καθοριστικό, αφού θα μπορούσε να έχει έχει δώσει τη νίκη".