του Πάνου Κομματέα

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι,η Καστέλλα επιβλήθηκε του ΑΟΚ Φαλήρου με 3-1 στο γήπεδο του Μοσχάτου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Καρκαβίτσα,μετά από ωραία κεφαλιά-πάσα του Κεραμιδά στο 34' ,ενώ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν το προβάδισμα τους δυο λεπτά αργότερα,όταν ο Μπιλίρης αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Δευτερόλεπτα πριν το σφύριγμα της λήξης του ημιχρόνου η Καστέλλα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με καρφωτή κεφαλιά του Σωτηρίου σε κόρνερ του Μπουτσίνη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 69' με τον Μοχάμεντ να υποδέχεται εξαιρετικά τη μπάλα και να τελειώνει τη φάση πάνω στην κίνηση.

Στο 85' οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν καθώς ο κίπερ Παπακώστας τον φιλοξενούμενων ανέτρεψε τον Τσερεγκούνη,εκτός περιοχής,βλέποντας έτσι την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Αναστασίου.

Η Καστέλλα εξασφάλισε την νίκη στο 90' με τέρμα του Τσερεγκούνη,ενώ είχαν προηγηθεί,στην ίδια φάση δυο δοκάρια των Ζάππα και Κεραμιδά.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ:Μαράκης,Δημόπουλος,Δράκος,Σωτηρίου,Κουμπούρας,Μπιλίρης,Μπουτσίνης(72' Κυδωνάκης),Ζάππα,Καρκαβίτσας,Κεραμιδάς(90' Κορκίδης),Τσερεγκούνης(90' Agu)

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Παπακώστας,Αντωνιάδης,Πρασσάς(46' Δουσμανόπουλος),Τσαγκάρης,Σιάκουλης,Σερετίδης(52' Σαμοθράκης),Τερζής,Σαμιώτης(46' Στεφανίδης),Σταμούλης,Mohamed,Σαρανταρίδης

Η Καστέλλα την επόμενη αγωνιστική θα παίξει κόντρα στον Αίαντα Σαλαμίνας,εκτός έδρας,ενώ ο ΑΟΚ Φαλήρου θα υποδεχθεί τον Αργοναύτη.