του Λουκά Κιοκτσόγλου

ΡΕΝΤΗ

Στο γεγονός πως οι ποδοσφαιριστές του Ηφαίστου έβγαλαν αντίδραση παρά το ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 και παρά το "σοκ" του τραυματισμού του συμπαίκτη τους, Παναγιώτη Γκίλα, στάθηκε ο τεχνικός διευθυντής του Ηφαίστου, Γιώργος Δριτσάκης.

Ο Ήφαιστος ηττήθηκε με 3-2 εντός έδρας στο γήπεδο "Σταύρος Μελισσουργός" από τον Ίκαρο Καλλιθέας, για την 6η αγωνιστική της Α' Πειραιά. Το ματς ωστόσο επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του αμυντικού μέσου του Ήφαιστου στο 30', Παναγιώτη Γκίλα, ο οποίος θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία για να διαπιστωθεί το ακριβές πρόβλημα στους συνδέσμους του γονάτου του.

"Τα παιδιά βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2 τέρματα στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου, όμως βρήκαν το ψυχικό σθένος να φέρουν το ματς στα ίσια. Eίχε προηγηθεί και ο τραυματισμός του Γκίλα, που επηρέασε ψυχολογικά.

Στις καθυστερήσεις και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη. Τα κατάφερε ο αντίπαλος. Είμαστε ικανοποιημένοι από την αντίδραση των παικτών μας", ανέφερε ο τεχνικός διευθυντής του Ηφαίστου, Γιώργος Δριτσάκης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΗΦΑΙΣΤΟΣ : Ασημέλης, Σιδηρόπουλος, Οικονομάκος, Κουτσόπουλος, Βιδάλης, Γκίλας( 28’  λ.τρ Χειμωνίδης) Δούβλης( 65’ Πίττας) Δεμερτζής, Μπουλουγούρης, Ραπτόπουλος, Σφυρογιαννάκης .

ΙΚΑΡΟΣ: Χρόνης, Καραολάνης( 35’ λ.τρ. Μπαχά Σ.) Σκούρτας, Στεφανής, Σκόνδρας, Μπάχος( 71’ Σέχου) Μπαχά Τζ., Καλλής, Μακρής, Καραδήμος( 57’ Δήμιζας) Θεοδοσίου

Η διαιτητική τριάδα: ΛΥΤΡΙΒΗΣ Ι., ΚΟΤΖΑΜΑΝΙΔΗΣ Η., AΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Π.