Του Βασίλη Μπέση

Ένα παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και πολλά τέρματα παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Δραπετσώνας για να το παιχνίδι του ΑΣ Δραπετσώνας με την Χαλκηδώνα που έληξε 2-2.

Η ομάδα της Χαλκηδώνας έχοντας την ψυχολογία στα ύψη από την σπουδαία νίκη πρόκριση που πέτυχε την προηγούμενη εβδομάδα απέναντι στον Ατρόμητο Πειραιά για τον θεσμό του Κυπελλου , προηγήθηκε στο σκορ με 0-2 χάρης τα τέρματα του Ελευθεριάδη στο 19' και Πνευματικού στο 40' όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Δραπετσώνας είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και έφτασε στην ισοφάριση με το τέρμα του σημείωσε ο Κασιαβός στο 60' ενώ λίγο έλειψε να φτάσουν και στην ανατροπή του αποτελέσματος όμως το γκολ του Μαυράκη στο 92' ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ.

Για το παιχνίδι μας μίλησε ο τεχνικός του ΑΣ Δραπετσώνας κ.Παύλος Δαούτης

Αναλυτικά οι δηλώσεις :

'' Ήταν καλύτερη η Χαλκηδώνα στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια είχε το προβάδισμα , στην ανάπαυλα μιλήσαμε στα αποδυτήρια και οι παίκτες μου βγάλανε αντίδραση.

Είμαι ικανοποιημένος από όλους τους ποδοσφαιριστές μου , κάναμε φοβερό δεύτερο ημίχρονο και παίζαμε σχεδόν μονότερμα τους αντιπάλους μας.

Παρόλο που ήταν καλός ο διαιτητής στην διάρκεια του αγώνα στο τέλος έκανε τραγικό λάθος και μας ακύρωσε πεντακάθαρο γκολ που μας στέρησε τη νίκη.

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά , συνεχίζουμε την προετοιμασία μας και πλέον κοιτάμε το ματς με την Οδηγήτρια.''