Δραπετσώνα

Παιχνίδι για γερά νεύρα και πολύ ένταση έγινε στο γηπεδο ''Γ.Βάζος'' της Δραπετσώνας μεταξύ του Αργοναύτη και του Αίαντα Σαλαμίνας, για την 3η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας.

Η ομάδα της Σαλαμίνας, μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά πήρε ενα πολύ μεγάλο διπλό με 2-1 στην προσπάθεια που κάνει να επανέλθει στην Α' κατηγορία.

Οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ με αυτογκολ του Καλάι στο 16', με τον Κοβιό να φέρνει το ματς στα ίσια στο 20'.

Τη νίκη στους Σαλαμίνιους την έδωσε ο Σαχινίδης με εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι στο 65ο λεπτό, ενώ ενα τέταρτο αργότερα έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κοβιού.

Εκτός των σκόρερ, οι φιλοξενούμενοι οφείλουν την νίκη και στο τερματοφύλακα Μάνο Βασιλειάδη που πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση.

Συγκεκριμένα στο 1-0, ο νεαρός πορτιέρο καθάρισε πολλές φάσεις στον αέρα, ενώ όταν το ματς ήταν ισόπαλο έβγαλε σουτ μέχρι και με το πρόσωπο με τους αντίπαλους επιθετικούς να φτάνουν στην... αγανάκτηση.

Επίσης στο πρώτο 45λεπτο, έβγαλε ενα δυνατό σουτ χωρίς καν να πέσει, δείχνοντας σταθερότητα στα πόδια, γεγονός που τον καταξιώνει στην βασική 11αδα της ομάδας του Στ.Φουρίκη.

Στο 2ο μέρος, εξουδετέρωσε ενα σουτ στην κλειστή γωνία αριστερά, ενώ προς το τέλος καθάρισε άλλες 2 δύσκολες σέντρες των παικτών του Αργοναύτη.