Στην φάση των 16 του Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Π. "Μιλτιάδης Μαρινάκης" μετά την νίκη επί του Αργοναύτη με 0-2 στο γήπεδο των Σιταποθηκών.

Η πλάστιγγα έγειρε από νωρίς στην πλευρά των Κορυδαλλιωτών,καθώς άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Γεωργίου,ενώ έπαιξαν με παίχτη παραπάνω από το 11ο λεπτό,λόγω απευθείας αποβολής του Ζιούπα για χτύπημα σε αντίπαλο.

Οι Χατζηκυριακιώτες προσπάθησαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση,ωστόσο,7 λεπτά πριν το τέλος ο Βουλγαρίδης κλείδωσε την πρόκριση για τους φιλοξενούμενους.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Χατζησταύρου,Αναγνώστου,Καϊρης,Γουνέλας(46' Καραγιάννης),Ξύγκος,Τουρουντζής(84' Καρβούνης),Γεροπαναγιώτης,Λιάρος(80'Σουνόγλου),Ζάχαρης,Ηλιόπουλος,Ζιούπα

ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Αλευράς,Φαφούτης,Σκουρλής(46' Βικάτος),Ρικουνοβ,Κόμης,Τραϊφόρος,Μαυρέλης,Κατσούλας,ΝταΚοστα,Γεωργίου(62' Βουλγαρίδης),Γαβριηλίδης(72' Παπαδόπουλος)