του Πάνου Κομματέα

To "2 στα 2" έκανε ο Ατρόμητος Κερατσινίου,νικώντας τους Νέους Δραπετσώνας με 1-2,σε ένα επεισοδιακό,σε εξέλιξη,παιχνίδι.

Ο Δαμίγος άνοιξε το σκορ,για την ομάδα του Κώστα Λαμπαδάριου,μόλις στο 6ο λεπτό για να έρθει η ισοφάριση στο 54' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασίου.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με 10 παίχτες από το 55',λόγω αποβολής,με δεύτερη κίτρινη κάρτα,του Ικόνομι,με τον Ατρόμητο να παίρνει τους 3 βαθμούς στο 90ο λεπτό,χάρη σε γκολ του Φούντα.

Μετά την λήξη της αναμέτρησης,ο διαιτητής Πετρουμιάνος απέβαλλε τον Ντοβλέτογλου,των Νέων Δραπετσώνας,για εξύβριση.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Ζερβάκος,Σκιανό,Σαρηγιαννάκης(80' Καφούρος),Μπάρκα,Ροδίτης,Παπαδόπουλος Α. ,Τσελεπής,Ικόνομι,Μαρμαρίδης(76' Κάππος),Αθανασίου(70' Τσακιράκης),Παπαδόπουλος Κ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Μπαλαφούτης,Παναγόπουλος(50' Νομικός),Τσιρίδης Φ. ,Τάνκα,Φούντας,Σακάι,Νικολιάς(73' Τζουανάτος),Ταταμανίδης(70' Τσιρίδης),Βιτάλης,Δαμίγος,Τσίντζηρας

Οι Νέοι Δραπετσώνας δεν έχουν βαθμό μετά από δυο αγώνες και θα επιχειρήσουν να ανοίξουν λογαριασμό κόντρα στον Πανφαληρικό,εντός έδρας,την επόμενη εβδομάδα.

Ο Ατρόμητος Κερατσινίου έφτασε τους 6 πόντους και την ερχόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας.