του Πάνου Κομματέα

Ανατρέποντας την,δημιουργηθείσα από νωρίς,εις βάρος της κατάσταση,η ΑΕ Νίκαια επικράτησε του Αργοναύτη με 1-2 στο γήπεδο της Χαραυγής.

Οι Χατζηκυριακιώτες προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο,ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 38' με τον Πογκα.

Ο Πόγκας σκόραρε και στην επανάληψη,διαμορφώνοντας το τελικό 1-2,με την Νίκαια να ξεκινάει εντυπωσιακά την σεζόν.

Ο τεχνικός του Αργοναύτη,Μπάμπης Σκλάβος,μίλησε αποκλειστικά στο Sportactive.gr:

"Προηγηθήκαμε γρήγορα και μπορούσαμε στις ευκαιρίες που είχαμε αργότερα να κάνουμε το 2-0,όμως από μια αδράνεια της άμυνας πήγαμε ισόπαλοι στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την κατοχή,όμως δεν είμασταν αποτελεσματικοί και από ένα νέο λάθος δεχθήκαμε και δεύτερο τέρμα.

Στη συνέχεια η αντίπαλη ομάδα ήταν πολύ καλά στημένη στο γήπεδο,προσπαθήσαμε όμως δεν καταφέραμε να ισοφαρίσαμε.