Ισόπαλη 1-1 έληξε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Μ.Αετός/Ολυμπιάδας και  Σαλαμινομάχων σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας εξ΄αιτίας του χώρου που τους έδιναν οι γηπεδούχοι και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 23 λεπτό χάρη σε ένα πλασέ του Μαρούδη έξω από την περιοχή.

Η ομάδα του Μ.Αετού/Ολυμπιάδας ισοφάρισε στο 40 λεπτό με κοντινό πλασέ του Δημητρίου.

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ:Με΄ι΄μάρογλου,Τόρρας,Καρασάββας,
Τερεζάκης,Θεολόγου,Πάχος,Σαραντάκος(70΄Παπανδρέου),Αρχοντίδης(89΄Κιούσης),Παναγάκος (87΄Κασδοβασίλης), Πελανάι,Δημητρίου.

ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Μακρής,Τρικαμηνάς,Μπέλιας,Παππάς(46' Κοκλιώτης),Μακρόπουλος,Παπαλαζάρου,Κωνσταντίνου,Μαυρουδής,Ταμπουράκης,Scorvo,Λαμπρινός

Ο προπονητής των γηπεδούχων κ.Κουρής μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε:

<<Παρά τις  ελλείψεις που είχαμε καταφέραμε να πάρουμε έναν βαθμό ο οποίος μπορεί να φανεί σημαντικός για τη συνέχεια απέναντι σε έναν αξιόλογο και σοβαρό αντίπαλο.

Πραγματικά κάθε βδομάδα προσπαθούμε να δώσουμε το 100% των δυνατοτήτων μας για να καταφέρουμε να πετύχουμε τον στόχο μας.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια αυτή αλλά δεν μένουμε εδώ.Ο αγώνας συνεχίζεται>>