Του Βασίλη Μπεση

Παρακολουθηστε ζωντανά τον σπουδαίο εκτός έδρας αγώνα της Προοδευτικής στην Ραφηνα με αντίπαλο την τοπική Θύελλα.
Ώρα έναρξης παιχνιδιού και μετάδοσης στις 16:30.

Καλησπέρα σας από το δημοτικό στάδιο Ραφηνας.
Δείτε φωτογραφίες από την τελετή βράβευσης για τον Παλαίμαχο ποδοσφαιριστή Παναγιωτη Σκούφο.

Σύνθεση Θύελλας Ραφηνας : Παντός , Φυτρος , Γκικας , Μανουσακης , Ντουνης , Διρρακης , Χαρακτιδής , Νουσκας , Αράπης , Παναγιωτοπουλος , Βαζυχα

Σύνθεση Προοδευτικής : Κουμης , Κουσουρης , Καλαιτζιδης , Ζιζηλας , Λαζουρας , Μπελερης , Τσαφταριδης , Πέττας , Μπεσσο , Χατζησαββας , Λεκκας

Έναρξη αγώνα.

Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για να ανοίξει το σκορ ανηκει στην Προοδευτική με τον τερματοφύλακα της Θύελλας να προλαβαίνει τελευταία στιγμή τον Μπεσσον.

ΓΚΟΛ για τη Θύελλα Ραφηνας  ο Βαζυχα με κοντινή κεφάλια από εκτέλεση φάουλ στο 18.

Μεγάλη ευκαιρία για να κάνει το 2-0 ή Θύελλα με τον Παναγιωτοπουλος να στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουμη στο 20.

Ακόμα μία πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδουχους με τον Βαζυχα αυτή τη φορά να μην βρίσκει στόχο από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά το γύρισμα του Χαρακτιδη στο 25'.

Πατάει καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά ή ομάδα της Ραφηνας με τους παίκτες της Προοδευτικής να κάνουν αρκετά λάθη.

ΓΚΟΛ για τη Θύελλα Ραφηνας στο 34' με απίστευτο σουτ στο δεξί παραθυράκι από τον Παναγιωτοπουλο μετά από νέο λάθος της άμυνας των "βυσσινί".

Ο σκόρερ σεβόμενος την πρώην ομάδα του δεν πανηγύρισε το τέρμα.

Ή πρώτη καλή στιγμή μετά από ώρα για την ομάδα της Προοδευτικής με τον Λεκκα να μην πιάνει καλά τη μπάλα από πλεονεκτικο σημείο στέλνοντας την άουτ στο 38.

Εκ νέου καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 2-1 στο 43 με τον Λεκκα να στέλνει τη μπάλα πάνω στον Πάτο από τα δύο μέτρα μετά το ωραίο γύρισμα του Τσαφταριδη.

Τελευταία ευκαιρία για το πρώτο ημίχρονο με τον Λαζουρα να αστοχεί από πολύ κοντά μετά την εκτέλεση φάουλ του Λεκκα.

Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου 2-0.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου , χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ή πρώτη καλή ευκαιρία στο δεύτερο μέρος ανήκει στην Προοδευτική με τον Τσαφταριδη να αιφνιδιαζεται και να μην βρίσκει καλά την μπάλα και ενώ ηταν μόνος του απέναντι από τον Πάντο μετά την εκτέλεση κόρνερ του Λεκκα στο 47.

Δύο αλλαγές για την Προοδευτική στο 55 , στη θέση του Τσαφταριδη μπαίνει ο Γαιδατζης ενώ ο Χατζησαββας άφησε την θέση του στον Ζελεκου.

Πολύ πιο κινητική ή ομάδα του Κορυδαλλού σε αυτά τα πρώτα λεπτά βρίσκεται μόνιμα γύρω από την περιοχή της Ραφηνιωτικης ομάδας.

ΓΚΟΛ , 3-0 για την Θύελλα με φοβερό τέρμα του Φυτρού στην αντεπίθεση και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Τρίτη αλλαγή για την ομάδα της Προοδευτικής στη θέση του Λαζουρα μπαίνει ο Πεππας.

Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδουχους μπαίνει ο Μακρης.

Απίστευτες ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ ή Προοδευτική με τον Παντο να βγάζει δύο σουτ στο Γ' από Ζελεκου και Μπεσσο στο 78.

ΓΚΟΛ και 3-1 με τον Γαιδατζη για τους Κορυδαλλιωτες στο 82.

ΓΚΟΛ , 3-2 μειώνει ή "Προο" με τον Μπεσου στο 85' από ασσίστ του Μπελερη.

Ροντέο το ματς στα τελευταία 5 λεπτά των καθυστερήσεων με το τελικό αποτέλεσμα να μην αλλάζει και τη Θύελλα να παίρνει μεγάλη νίκη.

Συγκλονιστική ή παρουσία του κόσμου της Προοδευτικής που κατέκλυσε το γήπεδο της Ραφηνας.