του Παναγιώτη Σαριμπάλογλου

Σε λιγότερο απο ενα τέταρτο λαμβάνει μέρος στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας η κλήρωση των Πρωταθλημάτων της ΕΠΣΠ αλλά και τα ζευγάρια της α' φάσης του Κυπέλλου Πειραιά για την νεα αγωνιστική περίοδο 2016-17.

Ο Πάνος Κομματέας , θα μας ενημερώνει για την εξέλιξη της διαδικασίας.

Aρχίζει η κλήρωση της α' φάσης του Κυπέλλου Πειραιά, με τις ομάδες της Β' και της Γ' Πειραιά να συμμετέχουν πρώτες.

* Στην κληρωτίδα δεν συμμετέχουν η Ειρήνη 2005, ο Μιθριδάτης, ο Ολυμπιακός Περάματος, η Ανω Νεάπολη, ο Ποσειδώνας και ο ΑΟ Ζέας.

Τα πρώτα νοκ-άουτ ζευγάρια είναι:

1)Θησέας - Νέο Ικόνιο
2)Πειραικός - Αστέρας Κερατσινίου 
3)ΑΕ Νέου Φαλήρου (Ηρακλής Νικαίας) - Αίας Σαλαμίνας
4)Πανφαληρικός - Αστέρια Δραπετσώνας
5)Ενωση Καμινίων - ΑΟΚ Φαλήρου
6)ΑΕ Νίκαια - ΑΟ Καστέλλας
7)Θύελλα Μοσχάτου - Φίλαθλοι
8)ΑΕ Σαλαμίνας - Αναγέννηση Μοσχάτου
9)Πήγασος Αγ.Διονυσίου - Φοίνικας Αγ.Σοφίας
10)ΑΕ Χατζηκυριακείου - Αργοναύτης
11)Δάφνη Ταμπουρίων - Σπίθα Νικαίας
12)Αμφιάλη - Ατρόμητος Κερατσινίου
13)Προφήτης Ηλίας - ΑΕ Νεάπολης
14)Πολυκράτης - Πυθαγόρας Περάματος
15)Νέοι Δραπετσώνας - Νέοι Ευγενείας
16)Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΑΟ Πειραιάς
17)ΑΣ Κωφών - Δίας Κορυδαλλού
18)Λέοντες Καμινίων - Αστυπάλαια Κορυδαλλού
19)Αστέρας Νίκαιας - Παννεαπολικός

Στην συνέχεια θα γίνουν γνωστά τα ζευγάρια της β' φάσης, με τις ομάδες της Α' Πειραιά να αρχίζουν τις υποχρεώσεις τους απο κει.

Νικητής 4 - Νικητής 9
Νικητής 11 - Νικητής 2
Χαλκηδόνα - Αμπελακιακός
Νικητής 13 - Ερμής Κορυδαλλού
Νικητής 10 - Θύελλα/Αχιλλέας Κορυδαλλού
Νικητής 19 - Αρμενική
Σαλαμινομάχοι - ΑΣ Δραπετσώνας
ΑΕ Περάματος - ΑΕ Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα
Νικητής 17 - ΑΠΟ Κερατσίνι
Νίκη Ρέντη - Φαληρικός
Ενωση Ρέντη - ΑΟ Καραβάς
Νικητής 16 - Περαμαικός
Hφαιστος - Οδηγήτρια
Νικητής 14 - Ικαρος Καλλιθέας
Κύπρος Κορυδαλλού - Πανιώνιος Κερατσινίου
Νικητής 18 - Νικητής 15
Νικητής 6 - ΑΕ Χαραυγή/Αστέρας
ΑΕ Αίγινας - ΑΣ Ποντίων
Νικητής 1 - Ατρόμητος Πειραιά
Νικητής 3 - Νικητής 8
Νικητής 5 - Αρης Αμφιάλης
Αετός Κορυδαλλου - Ελλάς Ποντίων
Δόξα Πειραιά - ΑΟ Κορυδαλλού
Νικητής 7 - Παντζιτζιφιακός Κάρπαθος
Νικητής 12 - ΑΟ Αγίου Δημητρίου

Ανευ αγώνα περνάει η ΑΕ Μοσχάτου


Σε λίγο αρχίσει και ο διαχωρισμός των ομίλων των Πρωταθλημάτων της Ενωσης.

* Η Ειρήνη 2005 δεν θα συμμετάσχει ούτε στο Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά

Β' Πειραιά (1ος όμιλος)

Αμφιάλη
ΑΟΚ Φαλήρου
Αστέρας Κερατσινίου
ΑΟ Καστέλλας
ΑΕ Νίκαια
Αργοναύτης
ΑΟ Πειραιά
Φίλαθλοι
Θησέας
Νέοι Ευγενείας
Θύελλα Μοσχάτου
Δίας Κορυδαλλού
Νέο Ικόνιο
Αίας Σαλαμίνας

Β' Πειραιά (2ος όμιλος)

Νέοι Δραπετσώνας
Μιθριδάτης
ΑΕ Νεάπολης
Παννεαπολικός
Αστέρια Δραπετσώνας
Αναγέννηση Μοσχάτου
Ατρόμητος Κερατσινίου
Σπίθα Νικαίας
Ολυμπιακός Κερατσινίου

Πανφαληρικός
Αστυπάλαια Κορυδαλλού
Αστέρας Νικαίας
Φοίνικας Αγ.Σοφίας

Α' Πειραιά (1ος όμιλος)

Ατρόμητος Πειραιά
Οδηγήτρια
ΑΟ Καραβάς
Σαλαμινομάχοι
Αμπελακιακός
ΑΕ Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα
Πανιώνιος Κερατσινίου
Χαλκηδόνα
ΑΕ Μοσχάτου
Κύπρος Κορυδαλλού
Περαμαικός
ΑΕ Χαραυγή/Αστέρας
ΑΣ Δραπετσώνας
Νίκη Ρέντη
Ερμής Κορυδαλλού
Ελλάς Ποντίων

A' Πειραιά (2ος όμιλος)

Αετός Κορυδαλλού
ΑΠΟ Κερατσίνι
ΑΕ Αίγινα
ΑΕ Περάματος
Φαληρικός
Ηφαιστος
Αρης Αμφιάλης
ΑΕ Θύελλα/Αχιλλέας Κορυδαλλού
ΑΟ Αγίου Δημητρίου
Παντζιτζιφιακός
Αρμενική
Ικαρος Καλλιθέας
Ενωση Ρέντη
ΑΟ Κορυδαλλός
ΑΣ Ποντίων
Δόξα Πειραιά


Respect Caffe


 
Top