του Παναγιώτη Σαριμπάλογλου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί η κλήρωση του Κυπέλλου Γ' Εθνικής, που επιστρέφει σαν διοργάνωση ύστερα απο μια σεζόν.

Κάποια ζευγάρια ξεχωρίζουν ιδιαίτερα όπως το Απόλλων Καλαμαριάς - Δόξα Δράμας, θυμίζοντας παιχνίδι Α' Εθνικής απο τα παλιά, όπως και το ντέρμπι της Ρόδου ανάμεσα στον ΑΣ Ρόδος και τον Ιάλυσο.

Με Ηλυσιακό και Κηφισιά εκτός έδρας, Ιωνικός και Προοδευτική, δύσκολη αποστολή για τον φιναλίστ του 2015 Εθνικό στην Ραφήνα με την τοπική Τριγλία.

Αναλυτικά τα ζευγάρια όλων τα ζευγάρια:

1η φάση
Ν.16 Ορφέας Ξάνθης-ΑΕ Ποντίων
Ν.17 ΑΟ Καρδίας-Αλμωπός Αριδαίας
Ν.18 Μακεδονικός Φούφα-ΑΠΕ Λαγκαδά
Ν.19 Απόλλων Καλαμαριάς-Δόξα Δράμας
Ν.20 Καμπανιακός-Νέστος Χρυσούπολης
Ν.21 Δόξα Προσκυνητών-Εορδαϊκός
Ν.22 Νάουσα-Απόλλων Παραλιμνίου
Προκρίνεται στην α” φάση ο ΑΟ Καβάλας (Ν4)
2η φάση
Ν.23 Ν.20 – Ν.19
Ν.24 Ν.16 – Ν.21
Ν.25 ΑΟ Καβάλας – Ν.17
Ν.26 Ν.18 – Ν.22
3η φάση
Ν.27 Ν.23 – Ν.24
Ν.28 Ν.26 – Ν.25
Τελικός
Ν.28 – Ν.27

Η κλήρωση του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής στον 2ο όμιλο στην α’ φάση και οι συνεχείς διασταυρώσεις.
Αναλυτικά έχουμε:
1η φάση
Ν.17 ΑΕ Καραϊσκάκης-Εθνικός Φιλιππιάδας
Ν.18 ΑΕ Ιστιαίας-Ρήγας Φεραίος
Ν.19 Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Λάρισας
Ν.20 Νίκη Βόλου-Θεσπρωτός
Ν.21 Αστέρας Πετρίτη-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου
Ν.22 Τηλυκρατής Λευκάδας-Διαγόρας Σεβαστής
Ν.23 Αμβρακία Κωστακιών-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Ν.24 Πιερικός Πύδνα Κίτρους

2η φάση
Ν.25 Ν.23 – Ν.19
Ν.26 Ν.24 – Ν.22
Ν.27 Ν.17 – Ν.21
Ν.28 Ν.20 – Ν.18
3η φάση
Ν.29 Ν.25 – Ν.27
Ν.30 Ν.26 – Ν.28
Τελικός
Ν.29 – Ν.30

Προκρίνεται στην α’ φάση ο Φωστήρας
Η κλήρωση του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής στον 3ο όμιλο στην α’ φάση και οι συνεχείς διασταυρώσεις.
Αναλυτικά έχουμε:
(Ν.16) Χαλκίδα-Αχαϊκή
(Ν.17) Ζευγολατιό-Θήβα
(Ν.18) Τσικλητήρας Πύλου-Παναχαϊκή
(Ν.19) Παναρκαδικός-Μεγαλόπολη
(Ν.20) Παναργειακός-Ερμιονίδα
(Ν.21) Αμαλιάδα-Λουτράκι
(Ν.22) ΠΑΟ Βάρδας-Αιολικός

Προκρίνεται στην α” φάση ο Φωστήρας (Ν15)

2η φάση

(Ν23) Νικητής 16-Φωστήρα
(Ν24) Νικητής 17-Νικητής 20
(Ν.25) Νικητής 21-Νικητής 19
(Ν26) Νικητής 18-Νικητής 22

3η φάση

(Ν27) Νικητής 24-Νικητής 26
(Ν28) Νικητής 25-Νικητής 23

Τελικός που θα γίνει σε ουδέτερη έδρα
Νικητής 27-Νικητής 28

Η κλήρωση της α” φάσης του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής στον 4ο όμιλο. Αναλυτικά τα ζευγάρια στην α’ φάση και οι διασταυρώσεις σε β’ και γ’ φάση. Αναλυτικά έχουμε:

(Ν16) Ρόδος-Ιάλυσος
(Ν17) ΠΟΑ-Ερμής Ζωνιανων
(Ν18) ΙΝΚΑ-Εργοτέλης
(Ν19) Κηφισιά-Προοδευτική
(Ν20) Ηλυσιακός-Ιωνικός
(Ν21) Αγιος Ιερόθεος-Θύελλα Ραφήνας
(Ν21) Τριγλία Ραφήνας-Εθνικός Πειραιά

**Στην επόμενη φάση προκρίνεται ο Πανθηραϊκός

Στην 2η φάση οι διασταυρώσεις
(Ν23) Νικητής 21-Νικητής 22
(Ν24) Νικητής 18-Νικητής 19
(Ν25) Πανθηραϊκός-Νικητής 16
(Ν26) Νικητής 20-Νικητής 17

Στην 3η φάση
(Ν27) Νικητής 23-Νικητής 24
(Ν28) Νικητής 26-Νικητής 25

Τελικός Ομίλου που θα γίνει σε ουδέτερη έδρα
Νικητής 27-Νικητής 28

Η 1η αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 16/10.



Respect Caffe


 
Top