Ο Α.Ο Καραβάς ήταν ο νικητής του τουρνουά «Αδελφοποίησης» που βρίσκεται σε εξέλιξη στην Σύρο, καθώς μετά τον Πάγο, επικράτησε και του Α.Ο Σύρου κάνοντας το 2 στα 2.

Η ομάδα του Πειραιά, σαφώς πιο έτοιμη από τον Α.Ο Σύρου επικράτησε 3-1 στο σημερινό δεύτερο παιχνίδι της διοργάνωσης.

Η ομάδα του Καραβά προηγήθηκε στις αρχές του αγώνα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράμα.

Στο Β μέρος ο Α.Ο Σύρου ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμπάν Μουράι από τα 35 μέτρα. Την ισοφάριση δεν πρόλαβαν να χαρούν και πολύ οι παίκτες της Συριανής ομάδας, καθώς στο 60ο λεπτό ο Ντούνιας έγραψε το 2-1.

Στο 70ο λεπτό ο Bulibashi σημείωσε το τρίτο γκολ για το Καραβά που είχε και δοκάρι ένα λεπτό αργότερα με τον Αιβαλιώτη.

Ο Α.Ο Σύρου είχε σημαντικές απουσίες στο παιχνίδι του, ενώ στα ελαφρυντικά του αγώνα συμπεριλαμβάνεται και το γεγονός ότι ήταν το πρώτο παιχνίδι της ομάδας, έναντι του Καραβά που έχει πολύ περισσότερα παιχνίδια στα πόδια του.

Αξίζει να τονιστεί πως στην ομάδα του Πειραιά αγωνίζονται οι Συριανοί Βαλάντης Αναγνωστόπουλος, Τζανέτος Μώτος, Ευγένιος Ρηγούτσος αλλά και ο Μιχάλης Τερόλης.