του Πάνου Κομματέα

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Ατρόμητος Πειραιά και Μοσχάτο (1-1),στο γήπεδο του Ρέντη,στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Α' Ε.Π.Σ.Π.

Στο πρώτο ημίωρο το παιχνίδι ήταν νευρικό και οι φάσεις μπροστά στις δυο εστίες ελάχιστες έως μηδαμινές.

Οι ισορροπίες άλλαξαν στο 31ο λεπτό όταν ο Λιόσης,δρώντας αψυχολόγητα, "κουτούλησε" έναν αντίπαλο του,με αποτέλεσμα να δει,σωστά,την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Φιλακούρη.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα,το Μοσχάτο ανέβασε την απόδοση του και ευτύχησε να προηγηθεί στο 39' όταν ο Βασιλειάδης εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση που προκάλεσε ένα κόρνερ του Ρόγκα και σκόραρε από κοντά.

Ο Ατρόμητος βγήκε αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε μόλις 6 λεπτά μετά την έναρξη του,με τον Πάλλη,μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα-ασσίστ του Πολυχρονίδη.

Στα υπόλοιπα λεπτά οι δυο ομάδες προσπάθησαν να φτάσουν στην νίκη,ωστόσο δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν ιδιαίτερα μεγάλες ευκαιρίες μπροστά από τις δυο εστίες,με το 1-1 να κρίνεται ως δίκαιο αποτέλεσμα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: Γεωργόπουλος,Μαραγκός,Ζιάι,Σιδερόπουλος,Αράπογλου(78' Κοτζαπαναγιώτης),Γκόλγκαρης,Καρνέσης,Πολυχρονίδης,Κοντάκος(71' Κουρέλης),Μητρόπουλος,Πάλλης(89' Shishikov)

ΜΟΣΧΑΤΟ: Ντεντες,Μικρούλης(53' Στάμος),Γιαννόπουλος,Άλτογλου,Παπαδόπουλος,Φιαμέγκος(69' Αθανασόπουλος),Τσιφλίδης,Ρoγκας-Δρόσος,Λιόσης,Βασιλειάδης(63' Πάνο),Γκορόγιας