Νίκαια

Δεν τα κατάφερε ο Αγιος Ιερόθεος στην Νίκαια απέναντι στον Ιωνικό, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Η ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη, ισοφάρισε στο 65ο λεπτό το γκολ του Σαπαλίδη στο 20', με σκόρερ τον Θανόπουλο, αλλά ο Σκοπιανός Πεεφ (αντικατέστησε τον Παπασπύρο 8 λεπτά πριν) με ατομική ενέργεια στο 75', έδωσε την νίκη στους Νικαιώτες.

Αξίζει να σημειωθεί οτι οι κυανόλευκοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 68' με δεύτερη κίτρινη του Παντελίδη.

Ο κ.Χατζηαλέξης, ο οποίος πέρυσι ήταν στον πάγκο του Ιωνικού, δήλωσε:

''Τα παιδιά τα δώσαν όλα, σε μια δύσκολη έδρα.

Μπορούσαμε και να κερδίσουμε, αλλά θα μπορούσε να λήξει και ισοπαλία το παιχνίδι.

Μετά την αποβολή του Παντελίδη, δεν καταφέραμε να διαχειριστούμε σωστά την ροη του αγώνα, και δυστυχώς δεχτήκαμε το 2ο γκολ.

Συνεχίζουμε, έχει δρόμο ακόμα το Πρωτάθλημα''.

Ιωνικός (Καλοπήτας): Λέτσο, Κατσικιάς, Βουρλούμης (84΄Προβατίδης), Παντελίδης, Μειμαρόγλου, Κρητικός, Καραλής, Σιμιτσής, Αργυρίου, Σαπαλίδης, Παπασπύρος (67' Πεεφ)

Αγιος Ιερόθεος (Χατζηαλέξης): Κυρίτσης, Πολίτης, Μανδύλης, Δάρρας, Κωστούλας, Γούλας, Γκουτζούλας, Καραμέρης, Κετσετζόγλου, Θανόπουλος, Σαγανάς