Κερατσίνι

Με μεγάλου ήρωα τον Βέγγο, ο Ατρόμητος Κερατσινίου πήρε την πρόκριση στα πέναλτι απέναντι στην Αμφιάλη.

Ενα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου έγινε στο γήπεδο των Σιταποθηκών, με την ομάδα της Αμφιάλης να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο.

Η ομάδα του Γιώργου Τριανταφύλλου, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στο 2ο ημίχρονο και ισοφάρισε σε 2-2 με πρωταγωνιστή τον Ανθιμο Τσιρίδη, που πέτυχε 2 γκολ.

Στα πέναλτι με δυο αποκρούσεις του Βέγγου και εύστοχα χτυπήματα των Βιδάλη, Τσουανάτου και Τριανταφύλλου, οι κυανοκίτρινοι προκρίθηκαν στην επόμενη φάση όπυ θα αντιμετωπίσουν τον ΑΟΑΔ.

Ο Γιώργος Τριανταφύλλου, έμεινε ικανοποιημένος αλλά και ανακουφισμένος απο τον τρόπο που ήρθε η πρόκριση.

''Σημαντική πρόκριση για την ομάδα μας σε ενα παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι τέλους.

Είμαι ευχαριστημενος απο την προσπάθεια και την μαχητικότητα των ποδοσφαιριστών μου.

Ήταν το πρώτο επίσημο ματς και σε μια ομάδα όπως εμείς, που είμαστε εντελώς καινούργια ομάδα με νεαρά παιδιά, οι πρεμιέρες είναι πάντα δύσκολες, πόσο μάλλον όταν απέναντι μας είχαμε την έμπειρη και καλή Αμφιάλη.

Βρεθήκαμε να κάνουμε ενα κακό πρώτο μέρος και η Αμφιάλη το εκμεταλλεύτηκε κάνοντας το σκορ 2-0.

Ενα πρώτο ημίχρονο που είμασταν θεατές.

Απο εκεί και μετά όμως, βρήκαμε τα πατήματα μας, κάναμε διορθωτικές κινήσεις και με δυο γκολ του Τσιριδη πήγαμε το παιχνίδι στην παράταση.

Εκεί δείξαμε την πολύ καλή μας φυσική κατάσταση άλλα δεν τελειώσαμε ψύχραιμα κάποιες στιγμές που δημιουργήσαμε.

.
Βρισκόμαστε στο τελικό στάδιο της προετοιμασίας, θέλουμε δουλειά σε αρκετούς τομείς και φυσικά να δέσουν οι νέοι παίκτες.

Στόχος μας είναι να είμαστε έτοιμοι στο πολύ δύσκολο πρωτάθλημα που ξεκινάει.