Χανιά

Φιλικό επίπεδο super league έδωσε ο Εργοτέλης με αντίπαλο τον Πλατανιά στα Περιβόλια.

Οι κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν εύκολα με σκορ 4-2, αλλά αν αναλογιστούμε οτι ο Χανιώτες αγωνίζονται 2 κατηγορίες πάνω, σίγουρα ήταν μια καλή ευκαιρία για τον Γιάννη Χατζηνικολάου να βγάλει συμπεράσματα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν σε κομβικό σημείο, στο 45ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Γιακουμάκη.

Στο β μέρος, και συγκεκριμένα στο 51' η ομάδα του Γιώργου Παράσχου διπλασίασε τα τέρματα του με σκόρερ τον Μανούσο.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Ηρακλείωτες, 4 λεπτά αργότερα ο Αποστολόπουλος με διαγώνιο σουτ, έκανε το 3-0, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον Στεφανάκο.

Λίγα λεπτά πριν τις καθυστερήσεις, ο Παπανικολάου έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο σκορ, κάνοντας το 4-0.

Ο Εργοτέλης το μόνο που κατάφερε στα εναπομείναντα λεπτά ήταν μειώσει σε 4-2 με σκόρερ τους Μανουσάκη και Καιμακαμούδη στο 87' και στο 90' αντίστοιχα.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου (46′ Κοκκαλάς), Βάντερσον, Καρυπίδης (66′ Κάργας), Μπανανά (66′ Πριντέτα), Στανισάβλιεβιτς (66′ Μουνάφο), Γκνιάτιτς (66′ Ντεβέσα), Μανεδρινός (66′ Ντίνας), Αποστολόπουλος (66′ Σκουλουδάκης), Μανούσος (66′ Παπανικολάου), Τσουράκης (66′ Ηλιάδης), Γιακουμάκης (66′ Ντιλαβέρ).

Εργοτέλης (Γιάννης Χατζηνικολάου): Στεφανάκος (74′ Βασιλειάδης), Καρράς, Τσουμάγκας (89′ Πολυχρονάκης), Τζανής (48′ Κολόκας), Δημήτρης (89′ Σηφάκης), Ρουσάκης, Μισέλ (62′ Βογιατζής), Καλέ, Λεάλ (78′ Λυδάκης), Κοιλιάρας (62′ Πόι), Κατσικοκέρης (66′ Καϊμακαμούδης).