του Πάνου Κομματέα
Σε ένα όμορφο παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις,η Καστέλλα κατέβαλε την ΑΕ Νίκαια με σκορ 3-2 μετά από 120 λεπτά παιχνιδιού!

Το σκορ άνοιξε με πέναλτι ο Σταυρακογλου στο 17',με την ομάδα της Νίκαιας να αστοχεί από τα 11 βήματα 7 λεπτά νωρίτερα με τον Ευδαίμων(το έπιασε ο κιπερ Μαρακης).

Η Καστέλλα ισοφάρισε με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση κόρνερ(!) του Βιτσαρά στο 29',όμως οι Νικαιώτες πέρασαν μπροστά στο σκορ με πλασέ του Παπακίτσου ένα λεπτό αργότερα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ,καθώς ο Σωτηρίου στο 48, σκόραρε με κοντινό σουτ μετά από σύγχυση στην άμυνα της Νίκαιας.

Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση,όπου ο Μιχάλης με κεφαλιά στο 109,μετά από κόρνερ του Μπουτσίνη έδωσε την νίκη-πρόκριση στην Καστέλλα.

Η ομάδα του Πάρη Σταμπουλίδη τελείωσε το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές,λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σπήλιου στο 116'.

Ο προπονητής της Καστέλλας,Άρης Κακογιάννης μίλησε στο Sportactive.gr,για το σημερινό παιχνίδι:

"Πιστεύω πως έγινε ένα παιχνίδι που θέλεις να το παρακολουθείς.

Είμαι υπερήφανος για τους ποδοσφαιριστές μου και για το πάθος που επέδειξαν.

Αν και μείναμε πίσω στο σκορ δυο φορές αντιδράσαμε σωστά και γυρίσαμε το παιχνίδι.

Βγάλαμε πολλά πράγματα από αυτά που δουλεύουμε στις προπονήσεις και κατά διαστήματα παίξαμε καλό ποδόσφαιρο,ειδικά αν αναλογιστούμε πως είμαστε στην μέση της προετοιμασίας.

Στην ομάδα έχει ξεκινήσει από πέρσι ένα πλάνο στο να στηρίζει τα νεαρά παιδιά από την ακαδημία της και αυτό βγαίνει σιγά σιγά.

Στο σημερινό παιχνίδι αγωνίστηκε ο 15χρονος Αουρέλ Μπανάι,ο 16χρονος Αντώνης Βιτσαράς,ο 17χρονος Λάμπρος Σκούρτης και ο 18χρονος Σπύρος Μαράκης.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα της Νίκαιας,τόσο για την φιλοξενία της,όσο και για την συμπεριφορά της στο γήπεδο που ήταν άψογη.

Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι την επόμενη εβδομάδα με μια πολύ καλή ομάδα(Χαραυγή,για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου)

Στόχος μας είναι να παρουσιάσουμε μια καλή ομάδα στο πρωτάθλημα κι έτσι θα πάμε να διασκεδάσουμε και σε αυτό το παιχνίδι Κυπέλλου.