του Πάνου Κομματέα

Νικητής αναδείχθηκε ο Αργοναύτης στο τοπικό ντέρμπι με το Χατζηκυριάκειο,καθώς επικράτησε με 1-3 στο γήπεδο του Περάματος.

Ο Τουρουντζής άνοιξε το σκορ στο 21',με τους Κατρακύλα (51') και Γεροπαναγιώτη (74') να φτάνουν το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η ομάδα του Γιάννη Παπαιωάννου πέτυχε το γκολ της τιμής δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με τον Μπάλια.

Ο προπονητής των νικητών,Μπάμπης Σκλάβος,μίλησε στο Sportactive.gr:

"Όπως είχα πει είμαστε μια καινούρια ομάδα που θέλει χρόνο για να δέσει και σήμερα,μάλιστα,είχαμε πάρα πολλές απουσίες.

Έχουμε πει πως δεν έχουμε δικαίωμα να υποτιμούμε κανέναν αντίπαλο,όμως σήμερα μπήκαμε σχετικά χαλαρά στο γήπεδο.

Οι αντίπαλοι θα μπορούσαν να έχουν προηγηθεί,όμως το γκολ που πετύχαμε μας έδωσε άλλο αέρα.

Από εκείνο το σημείο σοβαρευτήκαμε,ήμασταν αρκετά καλοί,ενώ και το δεύτερο γκολ ήρθε πολύ νωρίς,στο δεύτερο ημίχρονο.

Κάναμε κάποιες αλλαγές για να πάρουν κάποια παιδιά χρόνο συμμετοχής.

Είμαι αρκετά ευχαριστημένος,απλά πρέπει,σε όλα τα παιχνίδια να είμαστε σοβαροί και πειθαρχημένοι μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Έρχεται ένα δύσκολο παιχνίδι με μια ομάδα,μια κατηγορία πάνω από μας,την Θύελλα Κορυδαλλού,θα προετοιμαστούμε όλη την εβδομάδα για να παρουσιαστούμε όσο το δυνατόν καλύτεροι.

Θα υπάρξουν κάποιες επιστροφές,ώστε να έχουμε περισσότερες επιλογές και θα πάμε να παίξουμε το παιχνίδι μας."

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ:Κούβαρης,Γεωργίου Γ.(74’ Σιγάλας),Παπαθέου,Ρακιτζής(60’ Αδαμίδης),Καρδιοπούλης,Πολίτης(46’ Γεωργίου Α.),Στεφανίδης,Κάπαρης,Δημητριάδης,Μπάλιας,Κούτσης

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Τσιαβός, Αναγνώστου, Καΐρης(46’ Κατρακύλας), Καραγιάννης, Τουρουντζής, Βουλγαράκης, Γεροπαναγιώτης, Ζαφειρίου(64’ Κουρκούνας), Μορφόπουλος(61’ Παπουλίδης), Ηλιόπουλος, Λιάρος