Θετικά δείγματα γραφής παρουσίασε η ομάδα του ΑΠΟ Κερατσινίου μετά το χθεσινό φιλικό στην Ραφήνα με την τοπική Τριγλία.

Οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0, με τους Κερατσινιώτες να κερδίζουν τις εντυπώσεις, καθώς μην ξεχνάμε οτι αγωνιζόντουσαν απέναντι σε μια ομάδα που πέρσι έκανε Πρωταθλητισμό στην Γ' Εθνική.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, αφού στο α΄ημίχρονο το Κερατσίνι στάθηκε καλύτερα, μην αφήνοντας τους γηπεδούχους να πάρουν πρωτοβουλίες.

Στο δεύτερο οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν ρυθμούς, δείχνωντας οτι έχουν περισσότερες λύσεις (μιας και ομάδα παραπάνω κατηγορίας) αλλά τελικά το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους.

Κάτι παραπάνω απο θετικοί παρουσιάστηκαν οι 3 τερματοφύλακες που χρησιμοποίησε ο Σάκης Δέδες απο 30 λεπτά, καθώς δεν απειληθήκανε ιδιαίτερα απο τους επιθετικούς της Τριγλίας.

Η θέση κάτω απο τα γκολποστ αναμένεται να είναι και φέτος ενα απο τα δυνατά χαρτιά των φιλοξενούμενων, με τον προπονητή τερματοφυλάκων Βασίλη Τρίχο να συνεχίζει να κάνει την δουλειά του σωστά, ύστερα απο τόσα χρόνια εμπειρίας στα γήπεδα του Πειραιά.