Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα αγώνων του Euro 2016, το οποίο θα διεξαχθεί φέτος από τις 10 Ιουνίου έως και τις 10 Ιουλίου στα γήπεδα της Γαλλίας. 

Στη φετινή διοργάνωση συμμετέχουν 24 ομάδες, οι οποίες είναι χωρισμένες σε έξι ομίλους των τεσσάρων. 

Την πρόκριση για τη φάση των «16» θα πάρουν οι δύο πρώτοι κάθε γκρουπ, μαζί με τους τέσσερις καλύτερους τρίτους. Κάντε κλικ πάνω στις ομάδες για να δείτε τα ρόστερ τους.

Αναλυτικά οι έξι όμιλοι της τελικής φάσης του Euro 2016

Όμιλος Α: Γαλλία, Ρουμανία, Αλβανία, Ελβετία
Όμιλος B: Αγγλία, Ουαλία, Ρωσία, Σλοβακία
Όμιλος C: Γερμανία, Βόρειος Ιρλανδία, Ουκρανία, Πολωνία
Όμιλος D: Ισπανία, Τουρκία, Τσεχία, Κροατία
Όμιλος E: Βέλγιο, Ιρλανδία, Σουηδία, Ιταλία
Όμιλος F: Πορτογαλία, Ισλανδία, Ουγγαρία, Αυστρία.

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα παιχνιδιών Euro 2016

Φάση των ομίλων

Παρασκευή 10 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (St-Denis): Γαλλία v Ρουμανία – Όμιλος A

Σάββατο 11 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Lens): Αλβανία v Ελβετία – Όμιλος A
Σάββατο 11 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Bordeaux): Ουαλία v Σλοβακία – Όμιλος B
Σάββατο 11 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (Marseille): Αγγλία v Ρωσία – Όμιλος B

Κυριακή 12 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Paris): Τουρκία v Κροατία – Όμιλος D
Κυριακή 12 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Nice): Πολωνία v Βόρειος Ιρλανδία – Όμιλος C
Κυριακή 12 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (Lille): Γερμανία v Ουκρανία – Όμιλος C

Δευτέρα 13 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Toulouse): Ισπανία v Τσεχία – Όμιλος D
Δευτέρα 13 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (St-Denis): Ιρλανδία v Σουηδία – Όμιλος E
Δευτέρα 13 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (Lyon): Βέλγιο v Ιταλία – Όμιλος E

Τρίτη 14 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Bordeaux): Αυστρία v Ουγγαρία – Όμιλος F
Τρίτη 14 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (St-Etienne): Πορτογαλία v Ισλανδία – Όμιλος F

Τετάρτη 15 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Lille): Ρωσία v Σλοβακία – Όμιλος B
Τετάρτη 15 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Paris): Ρουμανία v Ελβετία – Όμιλος A
Τετάρτη 15 Ιουνίου, 22.00,ΕΡΤ1 (Marseille): Γαλλία v Αλβανία – Όμιλος A

Πέμπτη 16 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Lens): Αγγλία v Ουαλία – Όμιλος B
Πέμπτη 16 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Lyon): Ουκρανία v Βόρειος Ιρλανδία – Όμιλος C
Πέμπτη 16 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (St-Denis): Γερμανία v Πολωνία – Όμιλος C

Παρασκευή 17 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Toulouse): Ιταλία v Σουηδία – Όμιλος E
Παρασκευή 17 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (St-Etienne): Τσεχία v Κροατία – Όμιλος D
Παρασκευή 17 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (Nice): Ισπανία v Τουρκία – Όμιλος D

Σάββατο 18 Ιουνίου, 16.00, ΕΡΤ1 (Bordeaux): Βέλγιο v Ιρλανδία – Όμιλος E
Σάββατο 18 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 (Marseille): Ισλανδία v Ουγγαρία – Όμιλος F
Σάββατο 18 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 (Paris): Πορτογαλία v Αυστρία – Όμιλος F

Κυριακή 19 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Lille): Ελβετία v Γαλλία – Όμιλος A
Κυριακή 19 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Lyon): Ρουμανία v Αλβανία – Όμιλος A

Δευτέρα 20 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (St-Etienne): Σλοβακία v Αγγλία – Όμιλος B
Δευτέρα 20 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Toulouse): Ρωσία v Ουαλία – Όμιλος B

Τρίτη 21 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Paris): Βόρειος Ιρλανδία v Γερμανία – Όμιλος C
Τρίτη 21 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Marseille): Ουκρανία v Πολωνία – Όμιλος C
Τρίτη 21 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Bordeaux): Κροατία v Ισπανία – Όμιλος D
Τρίτη 21 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Lens): Τσεχία v Τουρκία – Όμιλος D

Τετάρτη 22 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Lyon): Ουγγαρία v Πορτογαλία – Όμιλος F
Τετάρτη 22 Ιουνίου, 19.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (St-Denis): Ισλανδία v Αυστρία – Όμιλος F
Τετάρτη 22 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Nice): Σουηδία v Βέλγιο – Όμιλος E
Τετάρτη 22 Ιουνίου, 22.00, ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2 (Lille): Ιταλία v Ιρλανδία – Όμιλος E

Φάση των «16»

Σάββατο 25 Ιουνίου, 16.00 (St-Etienne): Α2 v C2 – Ματς 1
Σάββατο 25 Ιουνίου, 19.00 (Paris): Β1 v A3/C3/D3 – Ματς 2
Σάββατο 25 Ιουνίου, 22.00 (Lens): D1 v B3/E3/F3 – Ματς 3

Κυριακή 26 Ιουνίου, 16.00 (Lyon): A1 v C3/D3/E3 – Ματς 4
Κυριακή 26 Ιουνίου, 19.00 (Lille): C1 v A3/B3/F3 – Ματς 5
Κυριακή 26 Ιουνίου, 22.00 (Toulouse): F1 v E2 – Ματς 6

Δευτέρα 27 Ιουνίου, 19.00 (St-Denis): E1 v D2 – Ματς 7
Δευτέρα 27 Ιουνίου, 22.00 (Nice): B2 v F2 – Ματς 8

Προημιτελικοί

Πέμπτη 30 Ιουνίου, 22.00 (Marseille): Νικητής Ματς 1 v Νικητής Ματς 3 – QF1
Παρασκευή 1 Ιουλίου, 22.00 (Lille): Νικητής Ματς 2 v Νικητής Ματς 6 – QF2
Σάββατο 2 Ιουλίου, 22.00 (Bordeaux): Νικητής Ματς 5 v Νικητής Ματς 7 – QF3
Κυριακή 3 Ιουλίου, 22.00 (St-Denis): Νικητής Ματς 4 v Νικητής Ματς 8 – QF4

Ημιτελικοί

Τετάρτη 6 Ιουλίου, 22.00 (Lyon): Νικητής QF1 v Νικητής QF2 – SF1
Πέμπτη 7 Ιουλίου, 22.00 (Marseille): Νικητής QF3 v Νικητής QF4 – SF2

Τελικός

Κυριακή 10 Ιουλίου, 22.00 (St-Denis): Νικητής SF1 v Νικητής SF2


Respect Caffe


 
Top