του Πάνου Κομματέα

Την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στα play-off πέτυχε ο ΑΟΑΔ,καταβάλλοντας την αντίσταση του Φοίνικα Αγίας Σοφίας με 3-2.

Το πρώτο 25λεπτο ήταν ονειρώδες για την ομάδα του Δημήτρη Κατσάνου,αφού προηγήθηκε με 3-0,βάζοντας έτσι,από νωρίς τις βάσεις για την πολύτιμη αυτή νίκη.

Σκόρερ ήταν οι Shehaj(7',25') και Αθανασίου (9'),με το σκορ αυτό να παραμένει μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Φοίνικας κατάφερε να αντιδράσει πετυχαίνοντας δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους Περάμαντζη(80') και Σαλή(90'),όμως δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω από το ματς.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟΑΔ: Καραμπλιάς,Σταματίου,Μιχαήλ,Αθανασίου,Βασιλείου,Σιμάκος,Βογιατζής(90' Νιάρχος),Χατζηβασιλείου(73' Ζερβάκης),Γεωργίου(82' Αναστασίου),Shehaj,Kapa

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ: Κουρδελάκης,Μυσιρλής(71' Κότο),Αντωνίου,Μαυροειδής Β. ,Χρηστάκης,Καλύβας,Δημητρόπουλος(88' Γούτης),Περάμαντζης,Μαυροειδής Ι. (57' Κολλυρόπουλος),Σαλής,Κομμάτης

Ο ΑΟΑΔ έφτασε τους 9 πόντους και πλέον του φτάνει ακόμα και η ισοπαλία στο ματς με τους Νέους Δραπετσώνας για να πανηγυρίσει την άνοδο στην Α' Πειραιά.

Ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας έμεινε στους 2 βαθμούς,μηδενίζοντας έτσι τις πιθανότητες του για άνοδο.

Στον τελευταίο αγώνα της σεζόν θα αντιμετωπίσει τον,επίσης αδιάφορο,Αστέρα Κερατσινίου.