Στα μπαράζ ανόδου για την Β' Πειραιά, θα συμμετάσχει τελικά ο Ολυμπιακός Περάματος, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος στην τελευταία αγωνιστική με την Ανω Νεάπολη με 2-2.

Μετά απο αυτό το αποτέλεσμα, οι ερυθρόλευκοι θα κοντραροχτυπηθούν μαζί με τον χθεσινό τους αντίπαλο, τον Ολυμπιακό Κερατσινίου και τον Προφήτη Ηλία που κέρδισε έστω και την έσχατη στιγμή την συμμετοχή του στην ισοβαθμία με την Δάφνη Ταμπουρίων στους 32 β.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δυο φορές στο σκορ με τους Δαρείου στο 14' και Κουστουμπάρδη στο 35', με την ομάδα του Γιώργου Τριανταφύλλου να απαντάει δις με τους Λούπο και Παπανδρέου στο 17ο και 49ο λεπτό αντίστοιχα.

Ο νεαρός προπονητής των γηπεδούχων, έμεινε ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα δίνοντας το σύνθημα ενόψει μπαράζ.

''Στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος, κάναμε ίσως το χειρότερο πρώτο ημίχρονο της χρονιάς και βελτιωθήκαμε κάπως στο δεύτερο μέρος.

Το τελικό 2-2 νομίζω κρίνεται δίκαιο.

Η Νεάπολη προηγήθηκε 0-1 άλλα η απάντηση μας ήταν άμεση καθώς 3' αργότερα φέραμε το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε πάλι πίσω στο σκορ αλλά πετύχαμε εκ νέου την ισοφάριση.

Αυτές τις δυο αντιδράσεις κρατάω απο τους ποδοσφαιριστές μου, δείχνωντας χαρακτήρα απέναντι σε μια ομάδα που έχουμε τους ίδιους στόχους.

Στη συνέχεια έχουμε μπροστά μας το πρώτο παιχνίδι των play off  και στόχος μας είναι να υπερασπιστούμε το πλεονέκτημα των 3 βαθμών που θα έχουμε.

Φυσικά τα παιχνίδια αυτά είναι ολόκληρη η χρονιά και πρέπει να δείξουμε τον καλύτερο μας εαυτό''.