Στα ημιτελικά του Κυπέλλου ερασιτεχνών προκρίθηκε η Τριγλία Ραφήνας, σε παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών.

Παρά την κούραση απο το παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο ''Γεντί Κουλέ'', η ομάδα του Ηλία Καλοπήτα επιβλήθηκε σε ένα ''τρελό'' ματς του ΑΟ Κατασταρίου με 5-3.

Ενδεικτικά το παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά το σκορ ήταν ήδη 2-2, με την Τριγλία να προηγείται με 2-0 στο 10' (Κότσι 8', Παπαδόπουλος 10') και την ομάδα της Ζακύνθου να απαντάει με δυο τέρματα του Μαλαφούρη στο 12' (πέναλτι) και το 17'.

Ο Κότσι στο 23' με μακρινό σούτ έγραψε το 3-2, με τους κιτρινόμαυρους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με αυτό το υπέρ τους σκορ.

Στο 76ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με τον δεύτερο του προσωπικό του γκολ, έκανε το 4-2, ενώ ο Βασιλείου με δυνατό σουτ καθάρισε την υπόθεση πρόκριση κάνοντας το 5-2.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που καταφέρανε να κάνουν, ήταν να μειώσουν με τον Λιβέρη στις καθυστερήσεις για το τελικό 5-3.