Σημαντική νίκη γοήτρου πέτυχε εχθές η ΑΕ Νίκαιας στο ''Π.Νικολαίδης'', επί της 3ης της βαθμολογίας ΑΕ Μοσχάτου, βλέποντας το μέλλον με περισσότερη αισιοδοξία ενόψει πλέι άουτ.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε θρίλερ με την ομάδα του Πάρη Σταμπουλίδη να βγάζει ψυχή στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με μεγάλο ήρωα τον Σταυρακόγλου.

Οι πράσινοι του Μοσχάτου προηγήθηκαν στο 22ο λεπτό με τον Γιαννακόπουλο, με τον Καλογήρου να φέρνει το ματς στα ίσια στο 50'.

Οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν προβάδισμα στο 85' με σκόρερ τον Κόλλια, με την αναμέτρηση να παίρνει απίστευτη τροπή, αφού δυο λεπτά αργότερα ο Φίπε με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-2.

Και εκεί που όλα έδειχναν οτι οι δυο ομάδες θα μοιραστούν τους βαθμούς, ο Σταυρακόγλου με ωραίο σουτ έξω απο την περιοχή στις καθυστερήσεις έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Ο προπονητής των κυανόλευκων, Πάρης Σταμπουλίδης τόνισε οτι παρά τις πολλές ελλείψεις που είχε η ομάδα του κατάφερε να δείξει χαρακτήρα και να πάρει τη νίκη και οτι στο τέλος θα καταφέρει να πετύχει τον στόχο της παραμονής στη Α' κατηγορία.

''Η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα και αγωνιστικότητα παρόλο τις δυσκολίες του αγώνα και ενώ εμείς παίζαμε με απουσίες, άλλα και με μια ομάδα η οποία είναι 3η στην βαθμολογία και δεν χαρίζετε σε κανέναν όπως έχει αποδείξει μέχρι τώρα σεβόμενη την ιστορία της και το όνομα της.

Εμείς μείναμε 2 φόρες πίσω στο σκορ απο δυο αστεία γκολ που δεν τα δέχονται ούτε εφηβικές ομάδες, αλλά καταφέραμε να αντιδράσουμε και να ανατρέψουμε το αποτέλεσμα παίζοντας παράλληλα κάλο ποδόσφαιρο καθώς και τα 3 γκολ που πετύχαμε ήρθαν με πολύ όμορφους συνδυασμούς.

Ευχαριστώ τους παίκτες μου που πάρα τα πολλά προβλήματα που έχουμε, αρνούνται να συμβιβαστούν με την βαθμολογική θέση που άδικα βρίσκετε η ομάδα και δείχνουν σε παιχνίδια όπως το χθεσινό οτι αξίζουν να βρίσκονται ψηλότερα.

Πιστεύω σε αυτούς και ξέρω πως με τέτοιες εμφανίσεις στο τέλος θα μείνουμε στην κατηγορία ξεπερνώντας όλες τι αντικειμενικές δυσκολίες που υπάρχουν απο το Δεκέμβρη και μετά δείχνοντας οτι όσοι μείναμε εδώ και το παλέψαμε μέχρι τέλους δικαιωθήκαμε απο το αποτέλεσμα''.