To χθεσινό μεσημέρι της Κυριακής, είχαμε την τύχη να παρακολουθήσουμε εναν υπερηχητικό Περαμαικό στο γήπεδο του Μοσχάτου, συντρίβοντας την τοπική Θύελλα με το εκκωφαντικό 7-2!!!!!

Η ομάδα του Μανώλη Πόλλια, αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, στο 14' με τον Σπυριδάκη, οι πράσινοι βασίστηκαν σε ένα σεληνιασμένο δεύτερο ημίχρονο διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Μέχρι το 48' το παιχνίδι είχε τον χαρακτήρα ντέρμπι, καθώς το σκορ ήταν 2-2.

Είχε προηγηθεί η ισοφάριση απο τον Περαμαικό με τον Ταμπουράκη στο 21', με την ομάδα του Μοσχάτου να ξαναπέρνει το προβάδισμα με το πέναλτι του Μπάρντι στο 36'.

Στις αρχές του β' μέρους ο Κανταράς ξαναέφερε το ματς στα ίσια και απο τότε ο σύλλογος του Περάματος δεν ξανακοίταξε πίσω.

Στην συνέχεια ακολούθησε ένα δαιμονισμένο 5λεπτο, με το αυτογκόλ του Ρετσόπουλου στο 65' και με τους Μαυράκη στο 67', Ταμπουράκη στο 69' και Κωνσταντίνου στο 71' να φέρνουν το σκορ σε διαστάσεις θριάμβου (6-2).

Το τελικό 7-2 το διαμόρφωσε ο Στεφανής στις καθυστερήσεις.

Ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Μανώλης Πόλλιας δεν μπορούσε παρά να τρίβεi τα χέρια του απο ικανοποίηση απο αυτά που είδε απο τους ποδοσφαιριστές του:

''Kάναμε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο καθώς σε σε 20 λεπτά πετύχαμε πέντε γκολ και το 2-1 κατά μας έγινε 2-5.

Η ομάδα παρά οτι δεν έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον έδειξε, όχι μόνο τα εμπειρα παιδιά, αλλά και η καινούργια φουρνιά όπως είπες που έρχεται από πίσω, καθώς ένα από αυτά τα παιδιά ο Κωνσταντίνου σκόραρε χθες παίζοντας για πρώτη φορά.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου που είχαν σε όλη την διάρκεια του αγώνα την πρωτοβουλία και κατάφεραν το 2-1 του ημιχρόνου να το κάνουν 2-7.

Συνεχίζουμε έως το τέλος να προσπαθήσουμε να πάρουμε στα τελευταία παιχνίδια που είναι τρία τους εννιά βαθμούς και να κλείσει η χρονιά όσο πιο ψηλά.

Ακόμα θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο στους ποδοσφαιριστές μου, που παρόλο η ομάδα είναι αδιάφορη, έρχονται στις προπονήσεις και μάλιστα δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό και αυτό βγαίνει στους αγώνες.

Μετά το τέλος του πρωταθλήματος δεν θα σταματήσουμε, θα πάρουμε μέρος σε ένα τουρνουά που θα γίνει.

Και πάλι μπράβο σε όλα τα παιδιά αλλά και στην διοίκηση που είναι κοντά μας και μας στηρίζει σε αυτή την προσπάθεια αλλά και στην νέα φουρνιά που έχουμε για να τους δώσουμε αγώνες''.