του Πάνου Κομματέα

Τρομερό come back επιχειρεί ο Αστέρας Βάρης,ο οποίος πέρασε νικηφόρα και από το Ηράκλειο,μειώνοντας την διαφορά από την σωτηρία στον έναν βαθμό!

Από την άλλη οι γηπεδούχοι αποχαιρέτησαν την Γ' Εθνική,ενώ ο κόους Μαυρομάτης,δήλωσε την παραίτηση του μετά την λήξη της αναμέτρησης.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τέρματα του Μιχελή στο 25 και το 45.

Στην επανάληψη,ο Αστέρας βγήκε αποφασισμένος και πέτυχε την μεγάλη ανατροπή με τους Νικολακόπουλο(49'),Ντάγκρα(66') και Παπασάββα(94'),ενώ αστόχησε και σε πέναλτι με τον Πασαλίδη 2 λεπτά πριν πετύχει το νικητήριο γκολ!

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Μακρυωνίτης,Μάρκου,Σακελλαρίου(70' Κατσούλης),Παπαδόπουλος,Ψαρρής,Νταβαρίνος,Τσουκαλάς,Καφετζής,Μιχελής,Καλιαμπάκας,Μάμαλος

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Ιωσήπου,Ιωακειμίδης(60' Τσαφταρίδης),Καραμπάς,Βασιλείου,Τσακιράκης,Νικολακόπουλος,Ντάγκρας(82' Γεωργιάδης),Παπασάββας,Κουιρουκίδης,Πασαλίδης,Χατζησάββας(82' Μανιδάκης)

Το Ηράκλειο υποβιβάστηκε και μαθηματικά,όντας 14ο με 20 βαθμούς και την επόμενη εβδομάδα θα τεθεί αντιμέτωπο με την Κηφισιά στο Ζηρίνειο.

Ο Αστέρας Βάρης παρέμεινε 10ος,όμως,πλέον,τον χωρίζει ένας βαθμός από την 9η Κηφισιά.

Την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον υποβιβασμένο Ατρόμητο Πειραιά.