του Πάνου Κομματέα

Σε επικοινωνία με το Sportactive.gr,μετά την ήττα της ομάδας του με 2-1 από τον Ήφαιστο,ο προπονητής του Φοίνικα Αγίας Σοφίας,Θανάσης Παύλοβιτς δήλωσε:

"Παρουσιάσαμε πολύ καλή εικόνα,σήμερα και θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει και κάτι παραπάνω.

Παίζαμε με μια ομάδα που καθόλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος βρισκόταν στις πρώτες δυο θέσεις,όμως σήμερα δεν φάνηκε αυτή η διαφορά.

Στο πρώτο ημίχρονο βρεθήκαμε να χάνουμε από ένα λάθος μας,στο οποίο δόθηκε έμμεσο,εντός περιοχής.

Στην επανάληψη μείναμε πίσω με δυο τέρματα από μια στημένη φάση,αλλά καταφέραμε να μειώσουμε και ίσως να μπορούσαμε να φύγουμε και με τον βαθμό.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα μου,δείξαμε ότι έχουμε μέταλλο και χαρακτήρα,ενώ αν συνυπολογίσουμε τις απουσίες που είχαμε,το πρόσημο είναι θετικό,παρά την ήττα.

Έχει μείνει ένας αγώνας ακόμα,στον οποίο αν καταφέρουμε να πάρουμε την νίκη θα μπούμε στα play-off με δυο πόντους.

Προσανατολιζόμαστε πλέον σε αυτόν και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο"