Οσο ζει ελπίζει ο Ολυμπιακός Περάματος, με την ομάδα του Γιώργου Τριανταφύλλου να επικρατεί στο ντέρμπι της αγωνιστικής με 2-1 του πρωτοπόρου και ήδη ανεβασμένου στην Β' κατηγορία, Ατρόμητου Κερατσινίου.

Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με τον Λούπο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, γκολ που έδωσε και ψυχολογική ώθηση στην ομάδα του Περάματος.

Οι κυανοκίτρινοι κατάφεραν και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου, με τον Τάνκα τελικά να είναι αυτός που έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους.

Στο άλλο παιχνίδι που ενδιέφερε άμεσα τον Ολυμπιακό για την απευθείας άνοδο, ο ΑΣ Νέου Φαλήρου επικράτησε των Λεόντων με το ''Αγγλικό'' 4-3 και έτσι παρέμειναν και οι δυο ομάδες στην ισοβαθμία με 53β., με τον σύλλογο της Αστυπάλαιας να υπερτερεί.

Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική οι Περαματιώτες υποδέχονται την Ανω Νεάπολη, ενώ πιο βατό έργο έχει ο ΑΣΝΦ που υποδέχεται τον Πήγασο.

Ικανοποιημένος απο τους παίκτες του έμεινε ο Γιώργος Τριανταφύλλου, ο οποίος έβγαλε το καπέλο στον Ατρόμητο για την συνολική του πορεία και την άνοδο του στην παραπάνω κατηγορία:

''Πετύχαμε γρήγορο γκολ με τον Λουπο στην αρχή του παιχνιδιού.

Ελέγχαμε τον ρυθμό κλείσαμε πολύ καλά τους χώρους και δε δεχτήκαμε φάσεις.

Σε μια φάση της άμυνας μας με ωραία ενεργεία οι παίχτες του Ατρόμητου έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε πολύ πάθος και δύναμη με λίγες φάσεις στις δυο εστίες.

Σε μια ωραία αντεπίθεση όμως ο Τάνκα έκανε το 2-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Ηταν μια δίκαιη νίκη απέναντι στη καλύτερη ομάδα του Πρωταθλήματος.

Η διαιτησία ήταν σωστή και αν αυτό γινόταν σε όλα τα γήπεδα, ίσως η βαθμολογία να ήταν σήμερα διαφορετική''.