του Πάνου Κομματέα

Πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου της Β' Ε.Π.Σ.Π. αναδείχθηκε η Αρμενική,μετά την χθεσινή της νίκη επί του Παντζιτζιφιακού με 2-1 στο γήπεδο της Νίκαιας!

Το παιχνίδι έκρυβε πολλές συγκινήσεις,με την ομάδα της Αρμενικής να αστοχεί σε πέναλτι με τον Ζήση στο 20' και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα με γκολ του Φράγκου στο 35'.

Η Αρμενική πήρε την νίκη στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας στο 67' και το 80' με δράστες τους Κυριακίδης και Βαμβακίδη.

Οι Καρπάθιοι προσπάθησαν να πάρουν κάτι καλύτερο από το ματς,όμως σημάδεψαν τρεις φορές τα δοκάρια του Μιχαήλου με τους Μπαγιάτη(40'),Φράγκο(79') και Γιαλλουράκη στις καθυστερήσεις.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΡΜΕΝΙΚΗ: Μιχαήλος,Κουτσουράκης(58' Εγκιάν),Φλεβαράκης,Νάκας,Μπροτζάκης,Κυριακίδης,Μέρκο,Μπεγκλάκος(48' Καλογερόπουλος),Βαμβακίδης,Ζήση,Κωσταρίδης

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Σαλομίδης,Μοχάμετ,Καρανίκας,Τσεκούρας,Γιαλλουράκης,Κώτσης,Φράγκος,Μπαγιάτης,Σπανόπουλος Δ. ,Ελευθεράκης,Σπανόπουλος Χ. ,(70' Κωνσταντίνου)

Η Αρμενική πανηγυρίζει τον τίτλο του πρωταθλητή και φυσικά την άνοδο της στην Α' Ε.Π.Σ.Π. ,δυο αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν.

Την επόμενη εβδομάδα θα παίξει κόντρα στον Πανφαληρικό,εκτός έδρας.

Ο Παντζιτζιφιακός κλείδωσε την συμμετοχή του στα playoff και στις επόμενες δυο αγωνιστικές θα προσπαθήσει να εξασφαλίσει,όσο το δυνατόν καλύτερη βαθμολογία,εντός αυτών,αρχής γενομένης από τον αγώνα στην Σαλαμίνα με τοπική ΑΕ.