του Πάνου Κομματέα

Δυο γκολ και μια ασίστ του Γιάννη Κολοφώτη χάρισαν στην Ένωση Α.Α. Ρέντη την νίκη-παραμονή απέναντι στον ΑΟΚ Φαλήρου με 3-1.

Αντίθετα η ομάδα του Φαλήρου υποβιβάστηκε οριστικά στη Β' Πειραιά,μετά από δυο χρόνια παρουσίας στην πρώτη κατηγορία.

Ο 23χρονος επιθετικός άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ στο 18',όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν 10 λεπτά αργότερα με εξαιρετικό μακρινό σουτ του Κουτρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ένταση και το πάθος των παιχτών περίσσευε,κάτι που αποτυπώθηκε στην απευθείας αποβολή του Λαδια στο 73' για τους Φαληριώτες.

Η Ένωση πίεσε και πήρε την νίκη με όμορφο πλασέ του LLenga στο 83',με τον Κολοφώτη(έφτασε τα 9 γκολ στην σεζόν) να ολοκληρώνει την πολύ καλή του εμφάνιση με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 88'.

Στα αξιοσημείωτα πέρασε η εντυπωσιακή πρόταση γάμου που οργάνωσε ο επιθετικός Μυλωνάς,των γηπεδούχων,αφού την ώρα του χαιρετισμού των ομάδων,ο ίδιος και οι συμπαίχτες του έβγαλαν τις φανέλες τους φανερώνοντας τις μπλούζες που σχημάτιζαν την φράση "Τζένη,θέλεις να με παντρευτείς?",με την...νύφη να απαντά καταφατικά.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ: Πάπαρης,Κολοφώτης Η. ,Φιλόπουλος(65' Κωνσταντάκος),Ορφανός,Σκέντερας,Καλικάντης,Βασιλόπουλος(90' Χειμωνας Σ.),Κουτούζος,Γεωργιάδης(65' LLenga),Κολοφώτης Ι. ,Μυλωνάς

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Γκάτζας,Meky Omar,Τσιάκας,Παλαιστίδης,Σιάκουλης,Στεφανίδης,Καραβός(46' Λαδιάς),Σαμιώτης,Κουτρίδης,Σάμιος(72' Huda),Σκορδίλης(65' Σπηλιωτόπουλος)

Η Ένωση Α.Α. Ρέντη ολοκλήρωσε την σεζόν με 40+3 βαθμούς(την άλλη εβδομάδα θα πάρει 3 βαθμούς στα χαρτιά)μένοντας σχετικά άνετα στην κατηγορία,ενώ παρουσίασε και εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο ως νεοφώτιστη.

Ο ΑΟΚ Φαλήρου αποχαιρέτησε την κατηγορία,έχει 21 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του υποδεχόμενος τον Ερμή Κορυδαλλού.