Mεγάλη νίκη βαθμολογικής σημασίας πέτυχε σήμερα ο ΟΦΗ, ο οποίος μετά απο ένα παιχνίδι θρίλερ, κατάφερε και έκαμψε την αντίσταση της πολύ μαχητικής Τριγλίας Ραφήνας με 1-0.

Οι Κρητικοί με αυτούς τους τρεις βαθμούς παραμένουν σε απόσταση βολής απο τον Φωστήρα (επικράτησε σήμερα 3-0 της Γλυφάδας) με την άνοδο ουσιαστικά να κρίνεται την τελευταία αγωνιστική στο ''Γεντί Κουλέ'' με αντίπαλο τον ''Φονέα''.

Λυτρωτής για την ομάδα του Ηρακλείου ήταν ο Σαχινίδης, που με σουτ απο το ύψος του πέναλτι στο 89' νίκησε τον αλάνθαστο μέχρι τότε Λέτσο, ρεφάροντας την χαμένη ευκαιρία του Περογαμβράκη ένα λεπτό πριν, αλλά και το χαμένο πέναλτι του Χαντί στο πρώτο 10λεπτο του αγώνα.

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Πίτσος (72' Κοιλιάρας), Κώτσιος, Ραπτάκης, Νάστος, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης (60' Φαμπίνιο), Πόποβιτς (60' Σαχινίδης), Χαντί, Καλέ

Τριγλία Ραφήνας: Λέτσο, Καρδάρης (80' Σαγανάς), Μειμάρογλου, Καραδέμητρος, Τσέπας, Σκαφίδας, Μανδύλης, Κόντης (64' Σιάννης), Σιάννης, Βασιλείου, Παπαδόπουλος