Τεράστια νίκη ψυχολογίας που τον εδραίωσε στην πρώτη 5αδα της βαθμολογίας πέτυχε ο Ολυμπιακός Περάματος εκτός έδρας επικρατώντας με το ''Αγγλικό'' 4-2 του Ολυμπιακού Κερατσινίου.

Η ομάδα του Γιώργου Τριανταφύλλου πήρε πολύ πιο εύκολα την νίκη απο ότι δείχνει το τελικό σκορ, καθώς το ημίχρονο ήταν 4-0 υπέρ της ομάδας του Περάματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους ερυθρόλευκους ήταν ο Λούπου, πετυχαίνοντας χατ-τρικ, με το άλλο να το πετυχαίνει ο Παπανδρεόυ.

Ικανοποιημένος απο την απόδοση των παικτών του στο α' μέρος, έμεινε ο προπονητής των φιλοξενούμενων, κ.Τριανταφύλλου, κρούωντας το καμπανάκι του κινδύνου για την απόδοση τους στο 2ο 45λεπτο:

''Σημαντική νίκη η σημερινή, η οποία μας κρατάει κοντά στις 3 πρώτες θέσεις.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε εύκολα(0-4 ημιχρονο), με 3 Γκολ του Λούπου κ ενα του Παπανδρέου στο πρώτο 35λεπτο.

Απο εκεί και πέρα κατεβάσαμε ρυθμό και οι γηπεδούχοι βρήκαν κάποιους χώρους, κάνοντας 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ενώ είχαν και δυο δοκάρια.

Νομίζαμε οτι το παιχνίδι τελείωσε στο 0-4, και αυτό παραλίγο να το πληρώναμε.

Οσο υπήρχε ρυθμός στο ματς κυριαρχήσαμε.

Τώρα το σημαντικό είναι το επόμενο παιχνίδι με τον Πυθαγόρα που είναι ακόμα ένας τελικός για εμάς''.