Δεν τα κατάφερε ο Περαμαικός στην έδρα της πρωτοπόρου Προοδευτικής, χάνοντας εύκολα με 4-0.

Δυο γκολ απο κάθε ενα ημίχρονο για τους βυσσινί, με τον Ατματσίδη να ανοίγει το σκορ στο 2', με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα του στο 36'.

Στην συνέχεια, ο Μαναριώτης με άλλα δυο γκολ στο 80' και στο 87', διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Ο προπονητής των πρασίνων, Μανώλης Πόλλιας, παρά την ήττα έμεινε ευχαριστημένος, χρησιμοποιώντας πολλά νέα πρόσωπα στην 11αδα.

''Ξέραμε απο την αρχή οτι θα αντιμετωπίζαμε την καλύτερη ομάδα του Πρωταθλήματος.

Εμείς δουλέψαμε ολη την εβδομάδα πολύ καλά στις προπονήσεις.

Δυστυχώς όμως την Παρασκευή είχαμε απώλειες της τελευταίας στιγμής.

Εκτός του Μαυράκη και Διαμαντόπουλου που πήγανε φαντάροι, ξαφνικό πρόβλημα είχαμε και με τους Παπακαλόδουκα και Αγγελετάκη.

Ξεκινήσαμε τον αγώνα, αλλά σταθήκαμε άτυχοι που μόλις στο 3ο λεπτό δεχθήκαμε γκολ απο μια αδράνεια της άμυνας.

Μετά ισορροπήσαμε τον αγώνα, αλλά όταν παίζεις με μια ομάδα όπως η Προοδευτική και με τέτοιο ρόστερ είναι ικανή να εκμετταλευτεί το παραμικρό λάθος, και στο 40' έκανε το 2-0 πριν το ημίχρονο.

Στην ανάπαυλα πήγαμε μέσα στα αποδυτήρια και είπαμε με τα παιδιά οτι θα βγούμε να παίξουμε ελεύθερα και ότι βγει.

Είμαι ευχαριστημένος απο τα παιδιά και απο όλη την προσπάθεια που κάναμε.

Συνεχίζουμε και κοιτάμε μπροστά.

Θέλω να πω ενα μπράβο και στα νέα παιδιά που αγωνίστηκαν για 1η φορά φέτος και έδειξαν οτι έχουν μέλλον στην ομάδα.

Μετά το 60' απο την 11αδα οι έξι ήταν μικροί, ενώ η σκέψη μας με την διοίκηση είναι να τους δώσουμε χρόνο.

Ευχαριστούμε πολύ την Προοδευτική για την άψογη φιλοξενία που μας έκανε και εύχομαι στα μπαράζ να βγουν Πρωταθλητές''.