του Πάνου Κομματέα

Στην τέταρτη θέση σκαρφάλωσε ο Ερμής Κορυδαλλού που επιβλήθηκε με 1-2 της Νίκης Ρέντη,εκμεταλλευόμενος άριστα την ήττα του Αμπελακιακού.

Σκόρερ για τους Κορυδαλλιώτες ήταν ο νεαρός Χαβατζαγιάννης που πέτυχε τα παρθενικά του γκολ στο 55' και το 94'.

Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει με εκτέλεση πέναλτι του Οσμανάι στο 75'.

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων,Ανδρέας Μπαρμπολούτσι,μίλησε αποκλειστικά στο Sportactive.gr:

"Έπρεπε να πάρουμε και εμείς ένα παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σκληρό,αφού είχαμε απέναντι μας μια ομάδα πολύ δυναμική και με ισχυρότατο κίνητρο.

Είχαμε φάσεις και στα δυο ημίχρονα χωρίς να απειληθούμε ιδιαίτερα,όμως στο δεύτερο μετά το γκολ και αφού σπαταλήσαμε αρκετές ευκαιρίες δεχτήκαμε την ισοφάριση από ένα καθαρό πέναλτι.

Στη συνέχεια πιέσαμε και τελικά δικαιωθήκαμε στις καθυστερήσεις.

Έχουνε μείνει 5 αγώνες ακόμα,τους κοιτάμε έναν έναν και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο."

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: Αντζουλάκος,Τσέλικας,Μάζης,Ρεισσιάν,Πηλιούρης,Lianaj(72' Καραγιαλάνης),Δημητρόπουλος(46' Μακρής),Τσιρογιάννης,Διβόλης,Δασκαλάκης,Οσμανάι(88' Σταθελάκης)

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Μπαλλής,Κοντός,Καραγιάννης(54' Μαυρέλος),Φραγκουλάκης,Αθανασίου,Λαζάκης,Ατματσίδης,Νταλάκος,Χαβατζαγιάννης(94' Καλαϊτζής),Τζανιδάκης,Τσατσαρωνάκης

Η Νίκη Ρέντη είναι 12η με 27 βαθμούς και την επόμενη εβδομάδα θα φιλοξενηθεί από τον Αστέρα Νίκαιας.

Ο Ερμής Κορυδαλλού βρίσκεται στην 4η θέση έχοντας 44 πόντους και την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχθεί την ΑΕ Θύελλα/Αχιλλέα Κορυδαλλού.