Bαθμολογική ανάσα πήρε η ΑΕ Νίκαιας, η οποία επικράτησε στο ''Π.Νικολαίδης'' του ΑΣ Δραπετσώνας με 1-0, έξι στροφές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος της Α' Πειραιά.

Οι γηπεδούχοι του Πάρη Σταμπουλίδη, μπορούσαν να επικρατήσουν με μεγαλύτερο σκορ, χάνοντας κλασικές ευκαιρίες για να καθαρίσουν το παιχνίδι νωρίτερα.

Το σκορ άνοιξε ο Λίτσο στο 30ο λεπτό με ωραία κεφαλιά, ενώ έχασε και πέναλτι ο Φίπε στο 70'.

Η πολιορκία γύρω απο την εστία των Δραπετσωνιτών συνεχίστηκε με τον Καλογήρου να σημαδεύει το δοκάρι στο 75ο λεπτό.

Μέσα σε όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι έχασαν ευκαιρία να κλέψουν τον βαθμό προς το τέλος, και συγκεκριμένα στο 91΄, με αμφισβητούμενο φάουλ λίγο έξω απο την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ απο το τέρμα.