Δεν δείχνει διάθεση να… κοντράρει τη Σέλτικ η Αμπερντίν, η οποία αυτοκτόνησε σε ένα ακόμα παιχνίδι, ηττήθηκε 2-1 από την Μάδεργουελ, που συνεχίζει το θετικό σερί της και άφησε τους Κέλτες στο +4.

Μια ακόμα γκέλα έκανε η Αμπερντίν, που ηττήθηκε με… αυτοκτονία και σκορ 2-1 από τη Μάδεργουελ στην 31η αγωνιστική της Premiership Σκοτίας.

Οι κόκκινοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του ΜακΛιν στο φινάλε του ημιχρόνου, όμως μέσα σε δύο λεπτά (73’ και 75’) η Μάδεργουελ έφερε το ματς τούμπα και πήρε το τρίποντο-δώρο για τη Σέλτικ, η οποία μένει μόνη στην κορυφή με διαφορά τεσσάρων βαθμών, έχοντας ματς λιγότερο.

Η Μάδεργουελ, από την άλλη, συνεχίζει την ανοδική της πορεία με την τέταρτη σερί νίκη της και κρατάει τη θέση της στην πρώτη εξάδα, που οδηγεί στα πλέι οφ για τον τίτλο.