Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΟΦΗ, περνώντας με το δύσκολο 1-0 απο την έδρα της Επισκοπής, για το εμβόλιμο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής, αγγίζοντας πιο πολύ την υπόθεση άνοδο στην Β' Εθνική.

Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Νίκου Νιόμπλια ήταν ο Αλέξανδρος Περογαμβράκης, που με ευθύβολο σουτ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου νίκησε τον Γεωργίου για το 1-0.

Αυτό το γκολ, έδωσε ψυχολογικό έναυσμα στους Κρητικούς, με την ομάδα του Νίκου Κωτσοβού να μην μπορεί να απειλήσει ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο την εστία του Δερμιτζάκη.

Αξίζει να σημειωθεί, οτι στο 28' ακυρώθηκε γκολ του ΟΦΗ για οσφάιντ στον Σαχινίδη.

Επισκοπή: Γεωργίου, Γεωργιάδης, Καψιώτης, Πάτας, Λένγκα, Παπαδήμας, Γούλας, Χαλκιαδάκης, Κωτάτης, Μηνάς, Ντινιωτάκης

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Πίτσος, Κιάσσος, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Φραγκουλάκης, Χαντί, Περογαμβράκης, Μπουρσέλης(12′ λ.τ. Καλέ), Σαχινίδης