του Πάνου Κομματέα

Στην 5η θέση ανέβηκε ο Ερμής,αφού έκαμψε την αντίσταση του Φαληρικού,νικώντας τον με 2-0.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Κορυδαλλιώτες ήταν ο Σάμιος,ο οποίος χάρισε την νίκη στην ομάδα του με 2 γκολ στην επανάληψη (59',81').

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το 60' με 10 ποδοσφαιριστές,λόγω αποβολής του Διάκου με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο τεχνικός του Ερμή,Ανδρέας Μπαρμπολούτσι δήλωσε στο Sportactive.gr:

"Ήτανε μια πολύ δύσκολη νίκη,αφού ο Φαληρικό είναι μια πολύ καλή ομάδα,αρκετά αλλαγμένη από τον πρώτο γύρο.

Στο πρώτο μέρος δημιουργήσαμε ευκαιρίες αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο μας βοήθησαν πολύ οι αλλαγές που κάναμε,πιέσαμε πιο πολύ τον αντίπαλο και έτσι ήρθε το αποτέλεσμα.

Μετά την αποβολή οπισθοχωρήσαμε βρίσκοντας πολλούς χώρους στην αντεπίθεση και σε μια από αυτές πετύχαμε το δεύτερο γκολ.

Ο Φαληρικός έδειξε πως είναι μαχητική ομάδα που προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο και αυτό βοήθησε στο να δούμε καλό παιχνίδι.

Πετύχαμε μια πολύ καλή νίκη και πλέον κοιτάμε με αισιοδοξία τη συνέχεια."

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Μπαλλής,Κοντός,Καραγιάννης(46' Τσατσαρωνάκης),Φραγκουλάκης,Αθανασίου,Λαζάκης,Ατματσίδης(83' Τσολάκος),Νταλάκος,Σάμιος(87' Χαβατζαγιάννης),Διάκος,Τζανιδάκης

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Κρασσάς,Νικολάου,Αδαμίδης(82' Χανιώτης),Κοτσιοβός,Ρούκα(78' Χατζημελετιάδης),Κουρούνης,Ξένος,Ραυτόπουλος,Θωμάς(82' Ντουρακόπουλος),Σαραγάς,Κλώνος

Ο Ερμής Κορυδαλλού είναι 5ος με 41 βαθμούς και την επόμενη εβδομάδα θα παίξει,εκτός έδρας με τη Νίκη Ρέντη.

Ο Φαληρικός παρέμεινε 8ος με 33 βαθμούς και επόμενος αντίπαλος του θα είναι ο Αστέρας Νίκαιας,εντός έδρας.