του Πάνου Κομματέα

Πέρασε και από τη Νίκαια η Οδηγήτρια,η οποία επιβλήθηκε με 1-4 του Αστέρα Νίκαιας και μείωσε την διαφορά της από τον πρωτοπόρο Αετό,στο -2.

Ο Αστέρας στάθηκε εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο,όμως δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και στην τελευταία φάση του ημιχρόνου δέχθηκε το 0-1 από τον Αυγέρη.

Αμέσως μετά το γκολ ακολούθησε σύρραξη μεταξύ των παιχτών,με τον διαιτητή Ντουμιτρέσκου να αποβάλει τον Γαβαλά για τον Αστέρα και τον Χατζάκη για την Οδηγήτρια.

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη επέβαλαν πλήρως την κυριαρχία τους πετυχαίνοντας τρία ακόμα γκολ με τους Πλακα(50'),Δρίβα(63' πέν που κέρδισε ο Μουστάκας) και Kocaj(84').

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Άγγελου Σκανάτοβιτς ήταν να μειώσει σε 1-3 στο 79' με τρομερό σουτ του Ιωάννου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Γιώτης,Βικάτος,Μανωλιάς,Τσίτουρας,Γαβαλάς,Μπλέντζος(57' Καστρινόπουλος),Πλιάγκας,Ιωάννου,Ιωσηφίδης(68' Πύρρος),Gjoka(46' Κοντογεώργης),Δερβένης

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ:
Δρίβας,Παπαδόπουλος(73' Kocaj),Χονδρουδάκης,Κύριας,Μελάς,Παναγόπουλος,Μουστάκας,Χατζάκης,Πλάκας(57' Κοττάκης),Αυγέρης(65' Δημόπουλος),Γλύνος

Ο Αστέρας Νίκαιας βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 19 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική θα παίξει με τον Φαληρικό,εκτός έδρας.

Η Οδηγήτρια μείωσε στους 2 πόντους την διαφορά της από την κορυφή και την επόμενη εβδομάδα θα πάρει 3 βαθμούς στα χαρτιά,λόγω της αποχώρησης από το πρωτάθλημα του Αίαντα Σαλαμίνας.